Červenec 2018

Fenomén Cosplay skupin

24. července 2018 v 12:02 | Black* Rock Shooter |  Úvahy
Ano ano, nebudeme si nic nalhávat, cosplay skupinky tu vždy byli a budou. Ovšem v posledních 3 letech jsem si všimla, že skupinky se dostali na vyšší level a už je netvoří 2 - 4 členové, ale jedná se o větší počet lidí (cosplayerů) z různých fandomů, anime a her.
Asi nejvíce populární jsou podle mne anime jako je Boku no Hero Academia, Fairy Tail, Love Live, Re:Zero a Shingeki no Kyojin.
Z her je to zase třeba Overwatch, The Witcher, League of legends se zase vrací do kurzu.
Velký boom nastal také u Nier Automata. Co si budeme povídat, vidět S9 a 2B je něco co chceme, pokud jsme hru hráli.
Samozřejmě jsou tyto skupinky individuální a jejich popularita se liší v cizině a stejně tak v Česku.
Já osobně jsem momentálně so obsessed vším okolo Love Live a na instagramu na mne tedy vyxskakují převážně tyto cosplaye než jakékoli jiné. No co každý má nějakou svou ujetinu ne? :D

Myslím, že za zmínku dosti stojí také to, že dát dohromady skupinku, která by čítala více jak 6 lidí a nerozpadla se je v podstatě zázrak. Hlavně pokud vezmeme v potaz fakt, že ne vždy jsou všichni členové ze stejného kraje a nedostanou se občas na všechny cony. Co si budeme povídat, kdo by chtěl vidět Love Live skupinku, kde by chyběla Honoka a Rin.
Opravdu neskutečně obdivuji takové, které se dají dohromady, všechno si domluví a nakonec to i zrealizují. Proto si myxslím, že stojí za zmínku naše česka Love Live skupinka na Animefestu 2017, kde se sešla skoro kompletní Cheongsam Grupa, bohužel chyběla Rin.


Conová válka a je tu NatsuCon 2018

16. července 2018 v 16:19 | Black* Rock Shooter |  Střípky Života
Tento článek se nedá moc brát jako report z akce, protože v tom nejsem zkušená, nemám na to dost času, aby to nějak vypadalo a jsem líná. (Sláva, jako vždy)
A tak prostě jen popíšu své dojmy o tom super víkendu.
Jak je známo NatsuCon se konal v datech 13.7. - 15.7. o týden dříve než obvykle.
Páteční ráno jsem trávila v práci místo příprav na událost. A tak unavená, rozbolavělá a neupravená jsem se s manželem vydala kolem 4 hodiny na místo určení.
Mobil úplně vybitý, tož nejsou z toho dne žádné fotky. Protože nebylo dost času na přípravu, tak jsem jela jen v civilu. Moje oblíbená dlouhá sukně a super sexy triko. (Vše z nové kolekce z New Yorkeru) :D
Zatímto Luke byl za Deadpoola v Kigurumi. Jo opravdu jsem ho v tom vedru dost litovala. :D
Kolem 5 kdy celá akce měla začínat tam teda moc lidí nebylo. Ani venku nic moc. Což se změnilo kolem té 7 a 8 hodiny večerní, kdy se začali scházet cosplayeři, na trávníku vedle kostela zevlovali "otaku metaláci" a pili a bavili se. Kupodivu jsme v této partě natrefili na dost známích tváří.
Což se už dlouho nepoštěstilo.


Obrázky čerpám z:
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube

Články na Téma Týdne, Úvahy, povídky a recenze spadají pod Autorská práva.