Life is Strange: Before the Storm - recenze/názorovka

22. ledna 2018 v 23:35 | Black* Rock Shooter |  Úvahy

Life Is Strange Before the Storm je prequel. Příběhově patří už jak se z názvu dá vyčíst před prvotním příběhem. Co se dělo ještě než se vrátila Max do Arcadia Bay. Tím pádem, Max není hlavní postavou, ale tentokrát se celý příběh točí kolem života Chloe. O jejích pocitech, problémech a rodině.


!! Spoiler Alert !! Můžou se vyskytovat spoilery, pokud jste ještě neodehrály a chcete, dál už nečtěte.


V prvotním momentu vidíme Chloe jak přeskakuje závoru se zákazem vstupu. Aby vzápětí došla na místo, kde vzhledem k výskytu potetovaných a opilých zástupců mužského pohlavý, kde může ukázat jak moc badass postavou je. Crší humorem, nadávkami, sarkasmem a dětinskostí. To není nic nového pod sluncem, protože Chloe je prostě rebel.
Hned v první episodě se setkáváme s Frankem Bowerem a věřte tomu, že pokud jste si ho v prvnotním LiSku neoblíbili, teď si ho zamilujete. Ano stále je dealer, nevypadá zase tak rozdílně jen o několik let mladší. A Pompidou je malé štěně a prostě rozkošný.
Chloe neoplývá žádnou super schopností a tak všechny rozhodnutí, které uděláte budou mít následky a nebudete je moci vrátit. Tedy pokud se nevrátíte k předešlému uložení a neodehrajete si to znovu.
O to lepší bych řekla, že z toho bude mít člověk zážitek, protože když něco doslova poserete, už s tím nic neuděláte.

Příběh se netočí kolem záchrany města, zastavením tornáda a nebo nějakou složitou zápletkou, kterou musíte vyřešit - Vše se totiž točí kolem Rachel Amber. Všichni víme, jak ji Chloe a Max našly, co se jí stalo. Ale jak žila před tím vším. Vždyť měla dokonalý život, byla oblíbená. Nebo to tak nebylo?
Bohužel smutný moment pro mne bylo zjištění, že ani tady se nesetkáme s otcem Chloe, protože je již 2 roky mrtvý. Ale to nemění nic na faktu, že ve vypjatých chvílých se objevý, aby Chloe vedl správnou cestou.
Celá tahle 3 dílná série LiSka se zaměřuje na pocity postav. Strach, lásku, porozumnění a v neposlední řadě také na přátelství mezi outsiderem jako je Chloe a oblíbenou premiantkou školy jako je Rachel.
Nechybí naše oblíbená skládka, kde se budou dít převratné momenty, vlak na cestě za dobrodružstvím a zjištění, jak Chloe přišla ke svému autu.


Dozvídáme se nejen o Rachel a jejích problémech v životě a rodině, ale také o tom jak osamělá je a její jedinou kamarádkou, které věří se stává Chloe, se kterou se nikdy předtím nestýkala. A tehdy za tou brankou se zákazem vstupu v první episodě se tenhle kolotoč roztočil. Dvě rozdílné existence si k sobě našly cestu a zjistili, že toho mají společného více než si myslí.

Mimo jiné se poprvé setkáváme s Davidem, který ještě nebydlí u Chloe a její matky Joyce. A zjišťujeme, že to nakonec není zase takový Asshole jako se ukazoval v prvotním LiSku, ale i tak, zase tak super postava to prostě není.
Victorie není taková Biatch i když zrovna sluníčko to také není, ale to že se s ní nesektáváme tak často mě těší.
Nathan není ani zdaleka takový gankster za jakého se považoval, ale spíše je terčem šikany.
O ostatních postavách se toho také můžeme něco dozvědět, ale ne tolik aby vám přirostli k srdci jako v prvním díle. Protože se zde vše točí kolem hlavních dvou dívek, které nakonec hledají ztracenou pravdu.

Chloe si vede deníček, kde píše spíše dopisy pro Max, které nikdy neodešle a tak si je Max ani nepřečte. Přece jen, již spolu nejsou v kontaktu od chvíle co se Max odstěhovala.
A tak si Chloe najde oporu a porozumnění v Rachel.


Pokud si postavy nezamilujete během první a druhé episody, rozhodnutí v poslední vám nebudou dělat problém. Nebudete váhat zda říct pravdu a ublížit milované osobě, nebo říct pravdu a zničit celý její svět. Opravdu.
A musím říct, že po odehrání první episody (Awake) mi Chloe přirostla k srdci o 100% více, protože jsme se více podívali do jejího života.

Také další velké plus je soundtrack celé série. Hudba skvěle podtrhuje jednotlivé momenty ve hře. A úžasně vyplňuje atmosféru. Je to jedna z mnoha věcí co člověk procítí během příběhu.
Asi jako jediné mínus vidím to, že 3 episoda měla tak krásně našlápnuto a byla rozjetá a nakonec byl konec nějak rychlí. Klidně by to ještě jednu episodu sneslo. Nějaké doplnění příběhu. Jak to bylo mezi Chloe a Elliotem. Cokoliv co by trochu pomohlo pochopit to všechno. A co třeba pokračování o Rachel a Frankovi. Jak všichni víme než se v prvním LiSku našla Rachel na skládce, byli s Frankem zamilovaní.
A nakonec se stejně dostáváme k tomu, že jakmile si odehrajete i Before the Storm, budete mít zase více otázek než odpovědí. Ale i tak sama za sebe mohu říct, že jsem nadšená, i když jsem od toho očekávala více.


A tak si za mne tato hra odnáší krásných 7/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 10:05 | Reagovat

Zase jsem si to dala ve formě sledování gameplaye (mám pak pocit, že sleduju seriál :D) a i když to bylo fajn, musím přiznat, že jsem pořád čekala na nějaký kulervoucí zvrat, jaký byl v prvním LiS, a toho jsem se bohužel nedočkala. :'D Ale i tak jsem ráda, že to vůbec je. :3

2 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 23:12 | Reagovat

[1]: Jo v tomhle jsem toho očekávala taky více a po téhle stránce mě to zklamalo :D ale jsem ráda i za to

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. února 2018 v 19:09 | Reagovat

Mně Chloe bohužel k srdci nepřirostla vůbec, nijak mě extra její příběh nedojímal a přiznám se, že chvílemi na mě v LiS působila, že se chová sobecky, takže Before the storm si asi nezahraju.
Možná se ale podívám na gameplay ;)

4 Bonito Bonito | Web | 4. února 2018 v 0:51 | Reagovat

jedna z hier čo ma zaujala a chcela by som si ju niekedy zahrat :D

5 Nauesin Nauesin | Web | 9. února 2018 v 10:10 | Reagovat

Ten konec mě nehorázně zklamal :/ ačkoliv jsem si užila hraní všech epizod, protože k tomu příběhu a charakterům mám takový hezký vztah, tak ten konec to fakt jako zabil. A ne v tom dobrém smyslu. Bohužel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Obrázky čerpám z:
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube

Články na Téma Týdne, Úvahy, povídky a recenze spadají pod Autorská práva.