Blogerská výzva ~ a jak to všechno začalo

30. října 2017 v 16:27 | Black* Rock Shooter |  Úvahy
Tak dámy, slečny a pánové, po nějaké době, je tu zase článek.
Oproti těm posledním z trochu jiného soudku, který se tu kdysi vyskytoval, ale posledních několik měsíců už tu není tím tahounem. Nikdy jsem se moc nezapojovala do řetězáků jako je tohle, většinou to byla jen výplň, když jsem nevěděla co přidávat a byli časy kdy jsem přidávala i jen hloupý obrázek, jen aby jsem tu měla denně nějaký článek.
Ale takové dny jsou dávno ta tam.
Hlavně návštěvnost dříve byla jiné než jaká je teď a poslední dobou mi to přijde, že tu píšu články jen pro 2 osoby, ale ani to mě nijak neodrazuje, protože pro mě to je odreagování a chill, pokud zrovna nehraju lolko nebo si nečtu :)
Tento "řetězák" nebo "tag" jsem našla na stránce http://canli.cz a zaujala mne jak stránka celkově tak i onen zmiňovaný tag. :)
Tak jsem si dovolila ho ukradnout :)
A jen tak aby se neřeklo tak jedna písnička od mé oblíbené postavy z Orange is the new Black :)
Taryn si v seriálu zahrála postavu Tiffany "Pennsatuckey" Doggett a já opravdu miluji její chraplák :) ♥


1. Jak jsem vlastně začala?
• Asi jako každý tady, zabití času, pocit že někdo bude číst ty moje žvásty. Hlavně vzhledem k tomu, že jsem v začátcích psala povídky, na některé jsem hrdá a na jiné by jsem nejraději zappomněla. Hlavně to bylo také v době kdy byl hrozně oblíbený chat Lide.cz se svýma chatovacíma a RPG místnostma a tam jsem hodně nacházela inspiraci na povídky. Hlavně jsme byli super parta a tak jsme si všichni zakládali blogy. :)

2. Proč píšu?
• Stejně jako jsem začínala. Protože jsou chvíle kdy se potřebuji vypsat ze své špatné nálady a nebo mám potřebu se pochlubit. Něco předat formou "úvah" třeba na téma týdne nebo něco z mého života. Pro mě je blog takový útěk od reality, kde mohu být čím chci a kým chci.

3. Kdo je můj oblíbený autor?
• Asi nejde říct jen jedno jméno, protože jich je hodně. Hodně mám ráda Jenny Han, protože její knihy jsou takové oddechové a přitom mají příběh i když pro někoho nic moc. Katy Evans, protože si mě získala Remym. ♥ A v nespodlení řaě i Tillie Coleová, protože momentálně mě její kniha rozervala na miliony kousků.

4. Jaká je moje oblíbená kniha?
Mimo knihy zméněných autorů výše mmusím říct že Hvězdy nám nepřály, protože to pro mne byla hodně emotivní kniha. ♥ A stejně tak i Odpusť mi, Megan.

5. O čem píšu?
• O všem možném i nemožné. O životě převážně i když to je taková nuda. Moje životní strasti, lidi které jsem ztratila. Jsou tu i chvilky něčeho co sem nepatří, chlubím se svým dítětem (kocour). Povídky tu už moc nenajdete, ale možná jednou.

6. Jak dlouho mi trvá napsat článek?
• Záleží jaké to je téma. Zda je to povídka, tag, recenze a nebo nějaký ten žvást z mého života. Většinou se to pohybuje v rozmezí půl hodiny až 2 hodin a občas to je i dost poznat na kvalitě obsahu.

7. Už jsem někdy měla spisovateský blok?
• Kupodivu ano, ač se tomu jen stěží dá uvěřit. Hlavně tedy v začátcích, kdy jsem psala povídky a nebo byli zajímavé téma týdne a já jsem k nim chtěla něco napsat. Pak byli i chvíle velkého bloku, kdy jsem se tu nakonec přes rok neukázala.

8. Jaká je moje oblíbená citace knihy?
• "Jsem jako granát, jednou vybuchnu a zraním všechny, které miluji." - Hvězdy nám nepřály ♥

9. Ví moje rodina/přátelé, že píšu?
• Rodina netuší, protože jsem se tím nikdy nechlubila a většinou ani nechci aby si moje články četli. Ne že by jsem se styděla. Ale to co jsem tu občas psala nebylo moc hezké i když jsem o rodině nikdy nic špatného nenapsala. Kamarádi. Pár jich to ví, ty co mě znají i v osobním životě. Ale není to tak, že by sem chodili pravidelně. A manžel o blogu ví, ale taky si myslím že ho nesleduje pravidelně.

10. Označuji se ráda za blogera?
• Ani ne. Kdyby jsem byla bloger, články by měli hlavu a patu a ne to co se tu občas ukazuje. Navíc kdyby jsem se tak nazývala asi by jsem chtěla aby byl můj blog známější než je a musela by jsem se mu více věnovat. :)

11. Zkoušela jsem někdy napsat knihu?
• Chtěla jsem, ale díky bohu jsem to nikdy neudělala, protože jak to píšu celoou dobu tohoto článku, kvalitou na to opravdu nemám.

12. Jaké jsou ideální podmínky pro psaní?
• Nejlépe klid, když je manžel v práci. Nemám ráda, když mám něco rozepsané a on se pořád ptá co to píšu a sleduje mne nedej bože otravuje kdy už to zveřejním, že se na to podívá. A celkově mám ráda klid na psaní. A je mi jedno jaká je denní doba. Hlavně musím mít po ruce kafe. ♥

13. Co mi blogování dalo a vzalo?
• Dalo mi hodně. Otevřelo mi to oči, protože jsem poznala spoustu lidí, někteří nemají život růžový a přesto se radují. Stejně tak jsem zjistila, že nemám soudit knihu podle obalu, protože většina blogerů jsou úžasné osoby, které se třeba prezentují na internetu jinak než v reálu a v reálu by jsem si řekla že s tou osobou se bavit nebudu a přitom na internetu přes blog je to moje krevní skupina. Poznala jsem spoustu úžasných lidí. Sdílíme stejné názory, nebo ne, nikdo nás neodsuzuje. A co mi vzalo? Z očí ty růžové brýle. Jinak nic strašného, v blogování vidím více + než -.

14. Jaké je největší výzva, se kterou se setkávám?
• Být sama sebou i když se občas bojím ukázat jaká jsem. Vydržet v tom co dělám, protože i když jsou chvíle kdy už opravdu nemůžu a chci toho všeho nechat, smazat blog a udělat za tím vším velkou a tlustou čáru, tak přijdou lidi, kvůli kterým v tom všem vlastně pokračuju.

15. Oblíbené blogy, které čtu?
Než to všechno rozepisovat, tak bude jednodušší odkázat na seznam blogů.
Ale jinak asi nejvíce a nejčastěji chodím k Naoki-Keiko a k Sakuře :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Obrázky čerpám z:
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube

Články na Téma Týdne, Úvahy, povídky a recenze spadají pod Autorská práva.