Riverdale - RECENZE

24. září 2017 v 15:03 | Black* Rock Shooter |  to Watch

Žánr: Drama, mysteriózní, romantika
První série: 13 dílů (vysíláno 2017)
Druhá série: 22 dílů (vysíláno ????)
Podle komixové předlohy, kterou si můžete přečíst ZDE
Online můžete sledovat ZDE
!!! Obsahuje spoilery !!!



Celý seriál začíná ve chvíli, kdy v městě Riverdale umře za záhadných a divných okolnosti místní premiant, miláček a oblíbenec Jason Blossom. Jeho ztráta je jak pro rodinu tak pro celé město otřesná událost.
Archie Andrews je zase obyčejný teenager, ale po letním neštěstí při zápase školního fotbalového teamu si uvědomí, že se chce stát muzikantem. Jeho otec je stavařem v místní firmě, ovšem se mu synovo rozhodnutí nelíbí a je rozhodnutý, co se stalo, že se takto rozhodl. Navíc jak se může jako muzikant uživit, když má jednou převezmout jeho firmu.
Ovšem Archieho vede svým snem i fakt, že jeho ičitelka slečna Grundyová je jedinou, která ho v jeho snu podporuje.
Betty Cooper. Milá dívka, dobrá studentka a ještě lepší dcera. Přešně taková dcera jakou si každá matka může přát. Nikdy neodmlouvá, nikdy se nevzepře, vždy udělá to co má a chová se tak jak má. Zamilovaná do Arcgieho už od dob co spolu vyrůstali. Ovšem z jistého důvodu není tato láska opětovaná.
Aby nic nebylo tak jednoduché, do města se přistěhují Veronica a Hermione Lodge. Dcera a matka, které utíkají před svou minulostí a před zločiny jejich otce/manžela. A pro Veronicu tohle všechno má být něco jako náprava. Už nechce být tou mrchou, kterou byla na předešlé škole. Nechce být tou, která šikanuje a posmívá se ostatním, jen protože nejsou bohatí. Chce začít úplně od znova. A hlavně, nechce být jako Cheryl Blossom, kterou v sobě vidí.
Cheryl Blosson je dvojče mrtvého Jasona. Sebestředná, namyšlená a hlavně zlá a manipulativní mrcha. Jo, to všechno Cheryl je, ovšem ztráta bratra ji zasáhne ze všech nejvíce. Protože Jason byl jediný, kdo v ní viděl to jaká opravdu je a měl ji opravdu rád. I když byl vždy Jason oblíbenější a ona byla opovrhována i zbytkem rodiny, měla Jasona a to ji stačilo.
A nakonec i když ne tak úplně Jughead Jones. Celým jménem Forsythe Pendleton "Jughead" Jones III.. Místní podivín. Ten na kterého vždy padne podezření, už jen protože otec je známí alkoholik, který si neudrží práci. A nebo to je jinak. Ovšem i přes tohle všechno mu to pálí. Je všímavý a opravdu chytrý. A protože podle něho, nebyla Jasonova sebevražda pouhá sebevražda, spolu s Betty se rozhodnou, že tomu všemu přijdou na kloub.
Proč by se totiž, někdo kdo má všechno a miluje Polly (sestra Betty), se kterou čeká rodinu zabíjel?
A proč všechno co vede k rodině Cooper a Blossom najednou zmizí?

Celý tento seriál je tak zamotaný a když už si myslíte, že se něco stane, stane se nakonec něco úplně jiného a zase jste zmatení. A podle mne tohle je to co od toho divák očekává.
Od zakázané lásky až po lásku neopětovanou k lásce, kterou nikdo nečekal.
Ze začátku některé postavy budete nesnášet, třeba jako Cheryl, ale nakonec co se poodkryje její život s ní budete trochu na stejné vlně. Ze zakřiknuté holky jako je Betty se stane seběvědomá dívka, co si nenechá linkovat jak má vést svůj život a vy jí budete fandit. z někoho, koho jste už na začátku měli rádi jako je Archie, mu během dílů budete přestávat rozumět a nebudete chápat některá jeho rozhodnutí. Veronica vás přesvědčí, že i špatný člověk se pohledem na jiný život a život někoho jiného může změnit.
A Jughead pro vás nebude podivínem až zjistíte proč takový je, že se snaží jen žít tak aby nikoho neobtěžoval, protože přes to všechno svého otce má rád i když zná jeho skutečný styl života.

Celý tento seriál je prostě úžasnou směsí různých stylů. Od kombinace Gossip Girl s Vampire Diaries po špetku Twin Peak.
Vyšetřování smrti studenta, spolužáka, kamaráda a člena mafiánské rodiny, kte nechybí ani krapet romantiky. Nemluvě o tom, že celý seriál jde dost svižně vzhledem k tomu, že díl má cca 40 minut. Úžasná hudba. Něco co se vám vryje do paměti. Super prolínání příběhu s vyprávěním právě Jugheada.
Všech 13 dílů se vyšetřuje tedy vražda Jasona Blossoma, ale i tak je tam dost podzápletek, které trochu ukáží ze života jiných postav ať hlavních či vedlejších.

Já sama jsem od tohoto seriálu moc neočekávala, protože kolem toho byl strašně velký boom stejně jako kolem 13 Reason Why a to mne osobně dost zklamalo. Ale opravdu jsem byla mile překvapená. Vetšina obsazených postav byla v podání neznámích herců, což já zbožňuji, protože když se na ně podívám nepředstavím si je v jejich jiné roly.
Ovšem tady byl tou vyjímkou Cole Sprouse (Jughead Jones), který tady ukázal, že není jen ta rychle stoupající Disney hvězda (Sladký život Zaca a Codyho), ale že si to zaslouží. Dal svému charakteru jistou hloubku, kterou si Jughead zaslouží. Nehledě na to, že po přečtení komixu jsem opravdu nadšená jak se celý seriál držel hlavně obsazením, protože třeba takový Archie a nebo Veronica jsou takový jako by byli komixové postavy dělány přesně podle nich.


Možná jsem jen moc unešená, ale za mě si tento seriál zaslouží 10/10
A ne jen kvůli písni na konci posledního dílu. (Imagine Dragons - Believer) ♥
A už se nemohu dočkat na říjen, kdy bude první díl 2 série.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:29 | Reagovat

Justice for Ethel! Když už se jí nedočkala chudák Barb.

Já ti nevím ... ono to jakože není špatný, ale něco mě na tom prostě štvalo a po první řadě nemám nutkání koukat se dál ... a to u mě značí konečnou. Archie mi většinu času hrozně pil krev a upřímně, když člověk vidí, v jaké denní realitě gotického hororu se Cheryl musí pohybovat, člověk jí ani nemůže mít za zlé to, že je taková, jaká je. :D

2 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 24. září 2017 v 21:07 | Reagovat

[1]: Jo Archie byl první dva až tři díly v pohodě, ale pak mě hrozně štval. Zase Betty mě štvala na začátku, ale jak se vybarvovala jsem si ji celkem oblíbila.
Stejně tak Cheryl. u Veroniky moc nevím co si o ní mám myslet.
Jughead je jasný, láska prostě. Ale v druhé serii by mohli dostat lepší a možná i trochu větší prostor právě Ethel. Je to zlatíčko. ♥
Dost by jsem uvítala i více FP(ho) já toho chlapa žeru :D A prostě Juggie a Serpenti! ♥

3 Mari Mari | Web | 11. října 2017 v 12:07 | Reagovat

Viděla jsem prvních pár dílů, protože děcka, který hlídám do toho byly celkem ujetý. Příběh je celkem zajímavý, ale není to tak úplně můj styl. Po estetické stránce to ale je naprosto senzační podívaná.

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 29. října 2017 v 19:35 | Reagovat

Zní to zajímavě :)

5 Evžen Klátoslaf Evžen Klátoslaf | E-mail | 11. prosince 2017 v 7:57 | Reagovat

Rivrdejl jsem ani neviyděl, ale už z obrázků a traileru bez Batmana jsem usoudil, že seriál mě nutí k sebevraždě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Just because you really like a character.
Doesn't mean you're going to cosplay them well.


Obrázky čerpám z:
DeviantArt
Zerochan
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube