Jeden semestr na univerzitě a dost!

5. září 2016 v 17:28 | Black* Rock Shooter |  The SIMS 3
A máme tu další část s Pandorou a jejím zajímavým životem.
Pokud se může říct, že je zajímavý.Ačkoliv Pandora plánovala trochu si užít toho léta a vyjet si do Egypta na výlet, přišel nečekaný zvrat. Její snaha se vyplatila a získala stipendium na univerzitu, kam moc chtěla jít studovat uměleckou tvorbu.
A také nastala ta chvíle na změnu. Život beze změny je život k ničemu. A tak udělala to co slouho chtěla a změnila účes. Je to rebelské vyholit si půlku hlavy.
Ač na to nevypadá je to šprtka od přírody. Ovšem nic se nesmí přehánět.
Při nástupu se hned začala seznamovat s ostatními studenty, ostatně jako správná společenská siminka.
Zjistila, že nastoupila i slečna, se kterou má hodně společného. Od oboru po koníčky.


Ovšem nástup na univerzitu nese i radosti pro společenský život. Není to jen o učení a věčně zabořeném nose v knížkách. Společenské akce jsou tu i od toho, aby se studenti seznamovali. Párovali se, užívali si a zapomněli na každodenní stres z nadcházející zkoušky.
Proč si po přednášce nezajít do baru na sklenku. A vzhledem, že jste nezadaná, atraktivní a nikdo neví o vaší minulosti, nic Vám nebrání v tom se odvázat. Univerzita je v tomto ohledu jen o jedno. Užít si. Je jedno s kým, je jedno kde.
Proto není divu, že jako jedna z rebelů se stala pozorností, hlavně chlapů s podobným stylem. Ovšem jeho smysl pro humor Pandoře jaksi nebyl po chuti.


Ale jak se říká, všechno má svoje pro a proti.
A opravdu se nevyplácí zbytečně ponocovat ve společnosti, která není dost dobrá a jen nudí. Kupříkladu, když ráno musíte brzo vstátá, aby jste stihli důležitou přednášku před zkouškama. Ani umění není procházka růžovým sadem a pokud zameškáte mnoho přednášek a seminářů můžete přijít o body potřebné k úspěšnému absolvování.


Ovšem co si budeme povídat, snaha se občas vyplatí a přináší vytoužené ovoce.
A pak je tu zase čas se odvázat a užít si trochu té pohody. První semestr je úspěšně za námi, je čas to oslavit. I když to nebylo s vyznamenáním, lepší něco než nic. Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.
Během prvního semestru jsou všichni nabuzení a odhodlaní, později je jejich nadšení opouštím podle míry vypitého alkoholu.
Proto není divu, že během druhého semestru už většina studentů odpadne a zbyde jen ta hrstka vyvolených, kteří musejí tvrdě dřít aby se udržely.


A pak jsou tu ti, co své snahy vzdají. Protože představa propařené noci se jim zdá zajímavější než sedět u počítače a dělat se s referátem. Je tolik možností co dělat. Život je tak krátký.
Oproti tomu když nám zavolá děkan, že naše výsledky velice poklesly a nestihneme s tím nic udělat je čas opustit univerzitu. Nesplnily jsme. Neuspěly jsme. Ale nebudeme přece brečet nad rozlitým mlékem. Život jde dál, třeba to příště vyjde. Jen do toho budeme muset dát více usílý.


No a co by to bylo za opuštění univerzity pez nějaké osobní párty na koleji. Pozvat jen ty nejlepší lidi se svého ročníku. Možná nějaké kluky. U krbu si pokecat o životě, vést sáladlouhé debaty o umění a jiných věcech. Prostě no stress.
Je to jen univerzita.
Zase tak hrozné to není. Člověk to může zkusit zase příště.
Ale pozor na to, pokud necháte krb dlouho bez dozoru. Může se stát něco nečekaného a vypukne třeba požár, který zachvátí vše v blízkosti. A pokud se s tím nebude nic dělat, může z toho být katastrofa. A Smrťák přijde na párty taky, ale asi z jiného důvodu.
A to nikdo nechceme. Život je tak krátký a vrtkavý, že nikdy nevíme, zda se dožijeme dalšího rána.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dee & Hikari Dee & Hikari | Web | 7. září 2016 v 16:50 | Reagovat

Moc pěkný komiks. Vypadá to dost napínavě!

----------
Ahoj, rády bychom tě pozvaly na náš nový blog o Yaoi povídkách a fanfiction. Budeme rády za milý komentář nebo návštěvu! ^^ yaoiii-povidky.blog.cz

2 Ai Eater no Kuroyake Ai Eater no Kuroyake | E-mail | Web | 7. září 2016 v 19:33 | Reagovat

Jop, povedlo se ti to •^^• Moc dobrej nápad, už se těším na další díl =]

Jinak jak jsi psala o těch studentech "párovali se", jak čtu rychle, četla jsem "pářili se" :D Taky možnost :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Just because you really like a character.
Doesn't mean you're going to cosplay them well.


Obrázky čerpám z:
DeviantArt
Zerochan
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube