Poznej své limity - Tetování

21. května 2016 v 18:07 | Black* Rock Shooter |  Úvahy
V dnešním článku si popovídáme o trochu netradiční věci, co by tu mnoho z Vás nečekalo.
Tetování.
Pro někoho způsob jak zapůsobit, pro někoho způsob vyjádření sama sebe a pro někoho způsob jak si nějakým způsobem v životě nést nějaký důležitý moment.
Tetování je určitá forma umění ale v první řadě to je druh skarifikace.

Tetování se provádí pomocí tetovacího strojku, jehly a elektromagnetu který jehlu rozkmitá.
Při tetování tatér průběžně jehlu namáčí do kalíšku s barvou. Vpichuje se do vrchní vrstvy kůže u některých jedinců i 5 mm hluboko. Před tetováním tatér místo očistí desinfekcí a nasadí si jednorázové rukavice. Během tetování stírá zbytky barvy, které se nedostaly pod kůži, papírovým ubrouskem. Po dokončení práce se tetování zakryje fólií.


Když jde o stálé tetování, je důležité dobře se rozhodnout, jaký motiv člověk doopravdy chce. Tetování je pro každého určitým symbolem, vyjádřením vlastní individuality. Proto vše, co si člověk nechá zobrazit na svém těle, by ho mělo alespoň zčásti charakterizovat. Ženy a děvčata si nejčastěji nechávají tetovat různé ornamenty, květy nebo zvířata.
Nejčastějším místem u žen a dívek je lopatka, okolí pupíku, bedra zad. Muži a chlapci si zase pro místo tetování nejčastěji vybírají ramena nebo záda. Bolest, kterou tetovaný při proceduře pociťuje, vnímá každý člověk jinak. Většinou jde o pocit pálení či svědění. Nejhorší jsou první minuty, potom se díky endorfinům stává tetování snesitelnějším. Nejvíc bolí tetování na spodní části zad, vnitřní části paží a stehen, krku nebo prstech. Vyskytuje se i tetování na genitáliích.
//Já ze své zkušenosti mohu říci, že vnitřní strana ruky bolí opravdu dost. Je pravda, že já mám poměrně nízký práh bolesti a už první linie tetování pro mě bylo něco nesnesitelného, že jsem se rozbrečela, ale couvnout už jsem nemohla. Čím více se přibližovat k zápěstí tím horší to bylo. Ale nelituji toho.//
• Nejvhodnější je dát se tetovat na podzim, v zimě nebo na jaře. Léto se nedoporučuje, protože místo se hůře hojí. Kvůli častějšímu pocení se místo může zanítit a vzniknout infekce. Také se nedoporučuje konzumace alkoholu v období jednoho dne před a po aplikaci tetování. To stejné platí pro léky proti bolesti a kávu, jelikož zvyšují krevní tlak a ředí krev, proto by mohly způsobit silnější krvácení.

KMENY: Tetování /náhled na YT/

V dnešní době se stále setkáváme s předsudky ohledně tetovaných lidí. Stále jsou takový lidé bráni jako pochybné existence, kriminálníci a násilníci. Proto by každý měl zvážit to, zda mu to tetování občas stojí za to. Stejně tak by se mělo zvážit umístění. Pokud je Vám 18 a necháte si udělat tetování jen tak, že se Vám to líbí za pár let tomu tak být nemusí. Je to do konce života, proto by si měl každý dobře rozmyslet co a kam chce a jaký to pro něho má význam.
Stejně tak je tu postupem času riziko se získáním práce. Jsou určité profese, kde se nekouká dobře na tetování pokud je na místě, kde se nedá zakrýt (ruce, prsty, krk).
Zaměstnavatelé občas taky nejsou moc tolerantní. Pro ně je to forma pohoršování a špatné pověsti firmy.

• Bolest při tetování je individuální záležitost a záleží na více faktorech. Co je pro někoho příjemné šimrání, může být pro druhého nesnesitelná bolest.
• Pocitově by se dal samotný proces přirovnat k píchání špendlíkem. Problém ale je v tom, že při tetování je potřeba dostat inkoust pod kůži a nikoliv na ní. Tetovací strojek se tak desítkami vpichů za sebou snaží inkoust umístit do správné vrstvy. To může být trochu nepříjemné, protože tatér musí neustále bodat do stejného místa, aby měl požadovaný obrázek jasné barvy. Pokud navíc tatér dělá tetování, které obsahuje např. stínování, používá strojky, které obsahují jehel více, což člověk samozřejmě také pocítí.

Obecně však bolest při tetování závisí primárně na jeho umístění, velikosti vzoru a na aktuálním stavu tetovaného. Místa na těle, která mají nejvíce nervových zakončení, nebo je na nich tenká vrstva kůže, jako je např. hrudník, páteř, kotníky, lopatky, nárty, genitálie, jsou cítit nejvíce. Naopak místa jako jsou stehna, nebo ramena, by pro většinu lidí neměl být problém.
Velikost vzoru je dalším faktorem, který ovlivňuje, jak moc samotné tetování bude bolet. Pokud si člověk nechá vytetovat středně velký nápis na rameno, který není graficky příliš komplikovaný a zabere pouze pár desítek minut, pravděpodobně to velký problém nebude. Pokud si ale nechá na hrudník vytetovat komplikovanější obrázek, jako je portrét, pak už bude bolest o dost intenzivnější. Tatéři s tím počítají a proto většinou velké tetování rozkouskují do několika sezení, aby si dotyčný mohl odpočinout, nabrat nové síly a tetování se zatím mohlo částečně zahojit. O několik týdnů později pak pokračují tam, kde přestali.
• Poslední důležitým faktorem je stav samotného zákazníka. Pokud dotyčný přijde na tetování nevyspalý, po nějaké párty, nebo např. ještě opilý, celý proces se tím dost komplikuje. Unavený člověk hůře snáší bolest, alkohol navíc ředí krev, takže tetování pak více krvácí a navíc opilý člověk má tendenci se více vrtět, což ztěžuje práci tatérovi, který pak snadno udělá chybu.

Já a přítel jsme byli u Marka Slavíka.
V jeho případě platí to, že nesmíš soudit lidi podle vzhledu. Přiznejme si to, člověka jako je on potkat na ulici tak děláme že neexistujeme. Přiznám se, že kdyby jsem tam šla sama a viděla ho, asi by jsem se na místě otočila a zbyl by po mne jen oblak prachu. Ale je to úžasný člověk (na jeho stránkách se o něm můžete dozvědět více, má tam celou svou biografii) s úžasnýma nápadama. Je milí a ohleduplný, ani nuda s ním není.
Férový člověk, netají se tím, že to dělá pro peníze a to se mi líbí, protože málo kdo to přizná i když tomu tak je. Ale hlavní věc je to, ŽE HO JEHO PRÁCE BAVÍ a je rád, když se jeho práce líbí. Ostatně jako tomu je u všech umělců.
Moje tetování znázorňuje kočičí hlavu z profilu, hlavním důvodem bylo to, že svého kocoura miluji nadevše a nedovedu si představit, že by jsem o něho přišla. A hlavně ho máme rok a za ten rok jsme toho společně hodně zažili. Nelituji toho, protože nemám čeho litovat. To zda se mi to časem nebude líbit neřeším, protože jsem to udělala z lásky k němu a líbit se mi to nepřestane. Ovšem jak jsem se zmiňovala, čim níže se tetovalo tím horší to bylo. (Pro mě)

Také se musím přiznat, že jsem se hodně bála. Fakt moc.
Čekali jsme hodinu a půl i když jsme mohli jít hned, ale já jsem se na to stále necítila tak jsme stále poustěli lidi co přišly po nás. Zvuk strojku mě zneklidňoval.
I když to bolelo nakonec mi došlo, že pokud to chci musím se tomu postavit. Děkuji přítely, že mě nenechal odejít a povzbuzoval mě. Já sama jsem celkově u Marka při tetování strácila cca 15 - 20 minut, bylo to opravdu rychlé a kvalitní.
No ale ještě si hodně rozmyslím, zda mi další tetování stojí za to. Ale říká se, že jakmile jednou začneš u jednoho tetování to nekončí. Tak uvidíme.
Čerpala jsem z wikipedie
a různých interetových stránek.
Stejně tak z toho co sama vím
a co jsem zažila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ai Eater no Kuroyake Ai Eater no Kuroyake | E-mail | Web | 21. května 2016 v 18:46 | Reagovat

Viděla jsem už na fb~ A jsem ráda, že i ty ses dočkala =3 Čekala jsem sice to tetování z Fullmetalu, jak jsi mi o něm říkala, ale tohle taky naprosto chápu =3 Je krásný~ Teďka úplně chci taky jedno :D

2 Awkward. 。◕‿◕。 Awkward. 。◕‿◕。 | E-mail | Web | 21. května 2016 v 19:15 | Reagovat

[1]: No. Chtěla jsem FMA tetování dlouho to máš pravdu, ale nechci začínat s něčím velkým :D zatím tohle stačí a pak jednou časem pokud se přenesu přes tu bolest xD
Ale jako to jak mě bolelo tohle no tak to potěš koště pokud budu chtít něco dalšího, většího a na vybarvování :D Lol :)
A děkuju :) kreslila jsem si návrh sama :)

3 Clawdia a Honey Clawdia a Honey | Web | 28. května 2016 v 13:24 | Reagovat

Pěkné tetování :)

4 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 6. června 2016 v 1:15 | Reagovat

více se mi líbí skarifikace

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Just because you really like a character.
Doesn't mean you're going to cosplay them well.


Obrázky čerpám z:
DeviantArt
Zerochan
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube