Rozhovor s Nuun

8. července 2012 v 13:43 | Black* Rock Shooter |  Rozhovory
Měla jsem s tím chuť začít již dávno, ale protože jsou prázdniny je více možností a více času na to zrealizovat to.
Do této rubriky budu přidávat rozhovory s blogery, kteří podle mě mají něco do sebe a stojí za to se o nich zmínit a dozvědět se o nich něco víc. Jaké byli její začátky, jaké bylo její první anime, jaké má plány a kdo jí nějakým způsobem na blogu oblivňuje a inspiruje?
Prvním takovým blogerem, který zde bude mít svůj rozhovor je Nuun z blogu nuun.blog.cz
Je to jedna z těch, které já osobně mám moc ráda, které navštěvuji a také dá se říct je můj blogový vzor.1. Tak na začátek, jak se máš?

~ Každou pikosekundou jinak. Fajn, pohoda, punk. Děkuji za optání.


2. Pokračujme s tím, že by jsi nám o sobě něco řekla?

~ Rozkouskovaná osobnost narcistického bohéma a sobce. Ztracená v různých realitách.
Milovník větrných mlýnů, majáků, kotev, psycha, smíchu, nose bleeding, lišek, vůně knih, jahodového dýmu, úmění, hudby, punku, nevšednosti, nesvázánosti...
Ve zkratce. Asi tak.


3. Bloguješ dlouho? Popřípadě jak jsi se k blogu dostala?

~ Teoreticky vzato. Ano. Dlouhá chvíle, internet a záře monitorů mě nejspíš zblbli. Tehda mě k tomu především dovedl svět anime. Vlastně doteď je to má priorita. Ale z počátku se jednalo spíš o jistý druh osobního pamatováčku. Myslela jsem, že bude dobrý nápad se sem tam ohlednout a něco se o svém ˝minulém Já˝ dozvědět. Neřekne vám to toho tolik, jako kdybych si psala den co den osobní deníček, ale do jisté míry budu vědět co jsem měla ráda, jak jsem se vyjadřovala, popřípadě s kým jsem navázala ono vizuální přátelství apod. Vzpomínky zůstanou v trochu pestřejším odstínu. Krom toho, můžu si psát co chci a vypouštět to do světa. Osobní fantazie, něco ve smyslu úložného prostoru, do kterého se vejde prakticky všechno. První blog jsem založila ve 13ti. Nebyla to taková hrůza. Vzhledem k mému věku se sice články ubírali spíš nezralým a infantilním směrem bez hlubšího zaměření, ale co si pamatuji, tak měl celkem slušný ohlas jak u návštěvnosti, tak i u komentářů. Teda co se popularity týče, rozhodně předčil ten současný. Ale po třech letech jsem ukončila jeho existenci. Ke konci to šlo od deseti k pěti. A taky mě nějaká nejmenovaná osoba nahlásila za krádež jejího článku, za což jsem jí obdařila pěknou hromadkou neslušných komentářů, která mi sice v jistou chvíli vyhoupla žebříček návštěvnosti do nebeských výšek, ale jak si asi každý umí představit nebylo čím se chvástat. Z blogu se stalo bojiště. Zkrátka tahle kapitola je uzavřená. 27.7.2011 vznikl blog nuun.blog.cz. Nehodlám mu dát zbohem. Prostě tu vždycky bude, ať už semnou nebo beze mě. Stále je to střípek z Nuun.


4. Zajímalo by mě jaké blogy pravidelně navštěvuješ a jací jsou blogeři, kteří tě třeba inspirují?

~ Pravidelně. No. Řekněme, že svůj seznam AFFS navštěvuji jako blogy nejčastěji. Určitě to není každý den a vlastně ani z te malé hrstky oblíbených blogů to nejsou vždy všechny. Je to individuální. Když mám náladu sjedu si všechny i několikrát za den, při jasné chvilce a smysluplném článku zanechám i komentář, který si dle mého soudku zaslouží, když už si ta daná osoba dala na tom záležet a zaujala. Často projíždím i seznamy od mých oblíbených blogů, abych našla třeba někoho nového kdo by mě upoutal. Ale více méně nemám zase tolik oblíbených blogů, spíš různé oficiální stránky na všemožné témata. A jestli mám nějakou inspiraci? Nevědomky možná ano. Nerada bych byla plagiátem někoho nebo něčeho, ale někdy je to nevyhnutelné. Proto se většinu věcí snažím psát podle sebe a svého vnímání. Velmi blízko je mi Michio, která je jedním z nejlepších zdrojů co znám a od které hodně čerpám, ale spíš pro mé osobní využití. Taky jsem si oblíbila Marionette, jednu z nejkreativnějších osůbek, která je do jisté míry možná i inspirací. Kdybych to měla rozvést, tak především obdivuji její práce a styl psaní. Před nějakou dobou jsem se stala jejím blogovým štamgastem, protože její články ráda čtu a vždy mě to nutí zanechat odezvu a trochu se vypsat. Připadá mi jako inteligentní člověk co má svoji hlavu. A co si budeme povídat, v dnešní zdegenerované době je to vzácnost. A v neposlední řadě jsi tu ty. Abych byla upřímná, nechtěla jsem tě tu zmiňovat, aby to nepůsobilo zaujatě, ale s pravdou ven. Tebe si vážím opravdu hodně, jsi věrná a vždy napíšeš něco co zahřeje. Jednáš na blogu na rovinu a dáváš si na věcech záležet, za co vypovídají i tvé povídky. Umíš se vypsat a jak vidíš jako jednu z mála si tě mile ráda přečtu :)


5. Co ty a grafika? Jste kamarádi?

~ Kéžby. Ono je to vlastně takové všelijaké. Někdy mám z nějaké mé práce radost a dobrý pocit, ale následně po hlubším zkoumání jsem si ze svého osobního přesvědčení jistá, že to stojí za prd. Je to u mě jako prakticky ze vším. Musím dostat tvořivou náladu, jinak nefunguju. Ale baví mě to, jen ve výsledku většina toho stejně skončí v šuplíčku s nejistým osudem.


6. Jaký máš vztah k anime a jaké bylo tvé první?

~ Jedním slovem - posedlost. Více slovy, jsem věrný milovník jak anime, tak mangy. Jsem ráda, že tento kouzelný svět velkých očí, pestrých barev a různých žánrů znám. Bez toho by asi sotva existoval můj blog nebo tenhle rozhovor. Hh.. už tak jsem rozkouskovaná osobnost a anime si odtrhl velký kus ze mě. První oficiální anime Pokémoni. Ale vzhledem k tomu, že mi šlo spíš o nadšení z čehokoliv kresleného než-li o to kde se animovaný seriál řadí, tak bych jako první uvedla Krále Šamanů. To už jsem plně vnímala a byla si vědoma o co kráčí. Ámen Jetixu. Po druhé jsem KŠ shlédla i v japonské verzi +ova. Srdcovka. Zasloužil by ještě další série, je to výborná anime.


7. Uvažovala jsi někdy, že by jsi blog zrušila?

~ Jak už jsem se zmiňovala, tak tenhle do kytek nehodlám poslat. Buď budu psát nebo ne. Je to jednoduché. Nechápu proč z toho někteří dělají třetí světovou.


8. Co si myslíš o spoluadminech? (Přijde mi to dobrý nápad, ale jak pro koho já mám ráda svůj pořádek tak by jsem to asi už znova neskousla. )

~ Mnohokrát. Jen je to taková dvousečná zbraň. Když najdeš vhodného člověka, kterému důvěřuješ a samo sebou máte společné zájmy, může to být velice dobrý nápad. Se dvěma či více adminama je větší šance, že blog bude aktivnější. Když si třeba ještě rozdělí rubriky, tak si navzájem ani nemusí lézt do zelí. Podle mě spíš záleží na tom na co je blog zaměřený. Pokud si z toho chce admin udělat osobní deníček, do kterého bude motat své výlevy, fotky apod., tak by do toho měl jít nejspíš sám. Ale některé blogy podobného typu by možná měli zaplnit díry mezi nic neříkajícím tlacháním o tom jaké ponožky si ráno vzali, pro které je spoluadmin nejvhodnější. Tohle je vážně individuální, zkrátka jak to komu vyhovuje. Hodněkrát jsem do toho chtěla jít, nebylo by to až tak od věci. Ale nemůžu nikomu zaručit svou aktivitu a zatím nemám ani pořádně co nabídnout.


9. Jak vidíš svou blogovou budoucnost?

~ Kariéru na tom stavět nebudu . A víš, že vlastně ani nevím? Nemá to zatím žádný pevný směr. Uvidíme.


10. Čeho by jsi chtěla v životě dosáhnout? A čím jsi vždy chtěla být?

~ Měla jsem zálusk na letectvo. Od mala letecký mechanik, voják. Měla jsem vždy v lásce akční a bojové žánry. Stát se hlavní postavou na své cestě života. Ale to je sám pro sebe každý. Občas se bojím budoucnosti a tak vše nechávám na svém ˝budoucím já˝ a věřím, že všechno k něčemu vede. Nechci sedět s rukama v klíně a čekat až si mě osud najde. Chci zkusit všechno co budu moct, udělat velké věci, které buď změní můj život nebo mi dají jen jistou zkušenost. Hlavně, aby jsem si nikdy nemusela říct ˝co by bylo, kdybych to tehda zkusila..˝ NE! Raději tisíckrát spadnu na hubu, ale budu vědět, že jsem to vyzkoušela dokud jsem na to měla koule. Raději litovat toho co jsem udělala, než toho co jsem neudělala. Možná projdu svět se záchodovou štětkou v ruce. Možná si oholím hlavu. Možná si potetuji celé tělo. Nechávám si svět otevřený a nehodlám si ze svého krátkého života odepřít jakoukoliv příležitost. Nevím co bude výplní mého života, ale věřím, že při hledání to objevím. A konec konců, doufám, že budu mít co vyprávět na staré kolena.


Tímto patří Nuun mé velké poděkování, že souhlasila s tímto rozhovorem a tak nám všem otevřela brány do svého světa.
Poděkování také za to, že se o mě zmínila i když nemusela :) Udělalo mi to velikou radost.
A do budoucna ti přeji jen to nejlepší jak v životě tak ve virtuálním (blogovém) životě.
Ať se ti daří co nejlépe drahá Nuun !!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shizue Asahi Shizue Asahi | Web | 8. července 2012 v 14:28 | Reagovat

aa ten layout jsem si taky stáhla,miluji fotbal :D hlavně Primera division a Premier League xD a hlavné Real Madrid xD aaaaaaaa nevadí :D já si počkám kým ho dáš prič xD a kawai rozhovor ;)

2 Shizue Asahi Shizue Asahi | Web | 8. července 2012 v 14:59 | Reagovat

yo Neymar-ja ho nazývam Nezmar xD a sere mé že má ženu a děcko :D ale fešák a telent to tedy je ;) je mám Cristiana Ronalda-taky láska na první pohled :D (už sme ,,sví,, xD 6 let xD)

3 Yuki-chan Yuki-chan | Web | 8. července 2012 v 15:34 | Reagovat

Pekný rozhovor. ;-) Nuun je podľa neho sympatická osoba. :-)

4 Michio Michio | Web | 8. července 2012 v 16:59 | Reagovat

jaja ^^ rozhovor s Nuun
o nic méně originální odpovědi bych od ní nečekala (zároveň se cítím velmi polichocena za zmínění mého "jména" v jedné z odpovědí)
skvělý rozhovor a ještě lepší nápad ^^ těším se na další

5 Koko-chan Koko-chan | E-mail | Web | 8. července 2012 v 21:38 | Reagovat

Člověk, když tohle čte, tak ho to donutí se zamyslet... Hlavně u toho posledního :) Je to dobrý nápad dělat rozhovory, ale brát ti jej nebudu :D... Pěkně v tom pokračuj, ráda si počtu :)

6 Shio Usami No Akira Shio Usami No Akira | E-mail | Web | 9. července 2012 v 1:04 | Reagovat

Jee rozhovory s blogery.. to je mazec nápad!! n_n ... Nuun sice neznám, ale už trošku jo no :)

7 Lee Scarlett Yukio Lee Scarlett Yukio | Web | 9. července 2012 v 1:19 | Reagovat

Díky tobě jsem teď objevila další dobrý blog. Už jen styl psaní autorky se mi dost líbí a ty články jsou taky zajímavé /moc jsem toho neprolezla. taky se mi do toho tak pozdě nechce :D/, takže mám v plánu, pokud to nikomu nebude vadit, její blog řekněme-aktivně navštěvovat x))

8 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 9. července 2012 v 21:07 | Reagovat

Nuun na mě působí hrozně sympaticky :-)

9 Klarinqa Klarinqa | E-mail | Web | 10. července 2012 v 11:20 | Reagovat

Taky jsem uvžovala o tom, že bych někdy mohla s někým udělat rozhovor, ale no jsem moc líná :DD Zdá se , že narcistů je tady víc než málo :-D  :-D

10 Saki-san Saki-san | Web | 10. července 2012 v 14:58 | Reagovat

zajímavý rozhovor^^já o tom kdysi taky uvažovala,že bych někoho"vyslechla"ale nějak to padlo:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Just because you really like a character.
Doesn't mean you're going to cosplay them well.


Obrázky čerpám z:
DeviantArt
Zerochan
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube