Rozhovor s blogerem: Michio

25. července 2012 v 17:41 | Black* Rock Shooter |  Rozhovory
Dalším blogerem s nímž jsem již dlouhou dobu chtěla udělat rozhovor je tady.
Tuto osobu jistě každý zná.
Stejně tak její blog. Musím podotknout úžasný blog plný anime a všeho možného co člověk chce kolem anime vědět.
Svému blogu se velmi věnuje a nezanedbává ho.
Články jsou kvalitní a najde se i pár legračních (obrázky, hlášky)
Tak a teď již k tomu hlavnímu :) Dozvědět se něco více o Michio z blogu michio2.blog.cz1) Tak na začátek, jak se máš?
V porovnání s průměrným Somálcem skvěle :P

2) Pokračujme s tím, že bys nám o sobě něco řekla?
Zkráceně - lehkomyslná, zbrklá a líná osoba, která často mění nálady, je nepochopitelně tvrdohlavá a má tendenci odcházet myšlenkami mimo svou současnou pozici. Miluje svůj chaotický pořádek, historii, knihy, lesy, hory (dokud nejsou pokryté sněhem), déšť, chundelaté zvířátka a v neposlední řadě anime ~. V přítomnosti pavouků a stonožek chytá panické záchvaty strachu a u zubařů se jí podlamují kolena...


3) Bloguješ dlouho? Popřípadě jak jsi se k blogu dostala?
To záleží od toho, co považuješ za "dlouho". Pomalu už to bude 5 let, takže mezi začátečníky rozhodně nepatřím :). K blogu jsem se vlastně dostala díky několika faktorům - anime, kamarádka, nuda a v neposlední řadě chuť to zkusit. Tehdy mi bylo 13 a s internetem jsem neměla příliš bohaté zkušenosti a tak mě tato možnost velice lákala. Přece jen se to téměř kryje s dobou, kdy jsem se začala dívat na anime a pociťovala jsem téměř božskou úctu k osobám, které vedly blog s tématikou anime. Tak proč to nezkusit? Je pravda, že první blog mi vydržel jen p ár měsíců. Už si ani nepamatuji důvod, proč jsem založila svůj druhý a současný blog. Myslím, že s tím měla co dočinění myšlenka, že mi na českých anime stránkách chybí "mé" anime a mrzelo mě, že tam nejsou. Nikdy bych nečekala, že tahle jednoduchá a až dětská myšlenka povede k 4 letem strávených s jedním blogem, poznání tolika neskutečných lidí a především vytvořením si onoho záhadného vztahu, který má blogař ke svému blogu :)

4) Zajímalo by mě jaké blogy pravidelně navštěvuješ a jací jsou blogeři, kteří tě třeba inspirují?
Při této otázce se mi nemůže nevybavit Rypo. Jsou to sice bezmála 2 roky, co se na blogu neobjevila, ale i tak pro mě stále zůstává inspirací a vnímám ji jako svůj blogový vzor, jelikož jsem vždy obdivovala a vždy obdivovat budu fakt, že návštěvníci na její blog přicházeli nejen kvůli článkům, ale především kvůli ní samotné, jelikož to byl/je úžasný člověk. A právě tento typ blogařů (kde je jejich osobnost na blogu zřetelně vidět a cítit) obdivuji. Právě proto mi na mysl vyskakují hned 3 další jména - Nuun, Nataly (Girl with Smile) a Miss. Bloody Scars, na jejichž blogu jsem pečená vařená (nebo je to vařená pečená?). Samozřejmě oblíbených blogařů mám více. Blízko mému srdci si taktéž ty Black, ŽuŽiQ-chan, Elá-chan a v neposlední řadě Yuuki :). Samozřejmě je jich daleko více, ale tohle jsou jména, které si s blogem spojuji už téměř automaticky…


5) Co ty a grafika? Jste kamarádi?
Jedním slovem - NE! I přes fakt, že už mi v tomto bylo několikrát odporováno, tak já se stále držím přesvědčení, že s grafikou se rozhodně nekamarádíme. Je pravda, že po nějakém extrémním zápase jsme schopné se na něčem dohodnout, ale…grafickým programům se opravdu vyhýbám velkým obloukem.

6) Jaký máš vztah k anime a jaké bylo tvé první?
Jaký mám vztah k anime? Na jednu stranu se mi příčí říci závislost, protože to zní tak…extrémně, ale na druhu stranu si uvědomuji, že je to slovo přesně popisují můj vztah k anime. Anime se stalo důležitým faktorem, který zásadně ovlivňuje můj život, a řekla bych, že ani osobnost nenechalo ladem. Přineslo mi spoustu věcí. Především jsem se kvůli němu na základní škole dokopala chodit do angličtiny a i přesto více než anglickým titulkům rozumím více japonskému dabingu, založila jsem si blog, přes který jsem poznala spoustu lidí a dozvěděla se o akcích jako je advík nebo animefest, kde jsem následně poznala další spoustu lidí…myslím, že to zde nemusím vypisovat, protože jsem si jistá, že to takto má nejeden otaku :) Abych se dostala k druhé části otázky. Mé první anime, které jsem již sledovala s vědomím, že se jedná o anime, je Inuyasha. Navždy se mi vryl do paměti a jsem si jistá, že díky jeho přičinění tak miluji dlouhá anime a komedie :)


7) Uvažovala jsi někdy, že bys blog zrušila?
Docela mě mrzí, že odpovědí je slovo mnohokrát. Já jsem totiž hodně nestálý člověk a když se podívám do své minulosti, tak se za tu nestálost i trochu stydím. Navštěvovala jsem nespočet kroužků, ale v žádném jsem nevydržela déle než 1-2 roky. Důvod? Sama nevím....z nějakého důvodu mě omrzely a přišlo mi zbytečné v nich trávit čas. To samé se stalo s koníčky. Neznám žádného jiného člověka, který by za život měl tolik koníčků jako já. Rychle to střídám…nebo by spíše bylo lepší říci střídala? Anime a blog jsou snad jediné ustálené koníčky v mém životě. Ale nechci, aby to vyznělo tak, že mě blog nikdy nepřestal bavit. Zábava na prvním blogu mě přešla hodně rychle a ani současný blog mě nebaví po celé 4 roky jeho existence. Už párkrát jsem byla před oným osudovým políčkem "smazat blog", ale nikdy jsem v sebe nenašla dost odvahy na učinění tohoto posledního kroku. Myslím, že za to může i ta atmosféra. Přece jen to políčko "ano, chci smazat svůj blog" zní až děsivě. Teď už na smazání nepomýšlím. P? ?ece…čím déle mám blog a čím více práce jsem do něj vložila, tak je pro mě čím dál tím víc těžší ho zrušit. Nemůžu na něm zůstat donekonečna (i když ta představa stařenky, která pečlivě vede svůj anime blog mě docela láká), tak ho rozhodně nechci smazat, ale spíše jsem přemýšlela, že ho někomu předám nebo ho nechám jeho vlastnímu osudu na blog.cz :)

8) Co si myslíš o spoluadminech?
Spoluadminství…pro mě je to věc, kterou na blogu nikdy mít nebudu, ale záleží tu čistě na úhlu pohledu. Když je na blogu více adminů, tak je na něm samozřejmě vyšší aktivita a to jak v článcích, tak v chození na jiné blogy. Také se na blogu objeví více osobností, což povede k různému stylu psaní článků, což je samozřejmě atraktivní. Na druhou stranu. Já jsem člověk, který má svůj píseček a běda tomu, kdo mi do něj vkročí. Kdybych přišla na blog a zjistila bych, že spoluadmin změnil vzhled, rozhodl se pro rekonstrukci nebo jiný styl rozcestníků, tak by byla daná osoba ve velkém nebezpečí. Samozřejmě jsem si vědoma, že se to dá vyřešit jednoduchým "hlavní admin - ostatní", ale i přesto bych do spoluadminství nešla a obzvláště s cizím člověkem (když vidím na blogách náběr spoluadminů, tak se někdy až děsím). Vše má své světlé a tmavé stránky a je čistě na osobě zakládající blog, jak se rozhodne.


9) Jak vidíš svou blogovou budoucnost?
Nijak zřetelně. O budoucnosti blogu příliš nepřemýšlím. Prostě ho nechám jet svým (spíš mým) tempem a tím co ho čeká za týden, měsíc nebo dokonce rok se nechám sama překvapit :)

10) Čeho bys chtěla v životě dosáhnout? A čím jsi vždy chtěla být?
Myslím, že tohle je otázka, na kterou bych ve svém věku už měla mít připravenou odpověď, ale musím říct, že nevím. Samozřejmě mám svůj sen, který bych si chtěla splnit a zatím jsem naprosto odhodlaná, že si ho splním. Jedná se o navštívení Velké čínské zdi. Nejedná se o nic převratného nebo nějak extra zajímavého, ale já po ní prahnu už velmi dlouho a jen ta představa, že bych se mohla dotknout tohoto kolosu, ve mně probouzí hormony štěstí :) Myslím, že nezáleží na tom jak zajímavý je sen člověka, ale na tom, co člověk cítí při představě splnění tohoto snu. Ale…to je ještě vzdálená budoucnost. Co se týče té blízké budoucnosti, tak jsem se ještě ani pořádně nerozhodla, jestli chci jít ne vysokou a už vůbec ne na jakou. Při přemýšlení nad podobnými "důležitými věcmi" mě jen rozbolí hlava, takže to jako vždy nechávám na poslední chvíli a čím jsem vždy chtěla být? O tom přemýšlí snad každé malé dítě a mění se to každých 20 minut…já jsem se ovšem nikdy nedobrala jasné odpovědi, takže nemám nejmenší tušení. Samozřejmě bych se nejraději po střední sbalila a vyjela do zahraničí, ale to je bohužel sen, který je až moc v rozporu s&n bsp;realitou a tak se budu muset uskromnit a zatím žít život, ve kterém bych se více-méně zabezpečila a až pak si pomalu začala plnit některé z mých bláznivých představ :)

A další úžasný rozhovor je za námi.
Jako vždy by jsem chtěla poděkovat, že s rozhovorem souhlasila.
Je úžasné dozvědět se něco více o někom s kým si pravidelně komentujete články :)
Nakonec jsem zjistila, že toho máme celkem dost společného podle jejích odpovědí.
Inuyasha bylo také jedno z mích prvních anime :)
Navíc jsem moc ráda, že Michio nikdy neměla odvahu na smazání svého blogu~ Byla by to škoda :)
A ještě by jsem chtěla poděkovat, že jsem byla opět zmíněná.
Při přečtení že jsem jednou z těch blízkých lidí jsem měla tak krásný pocit :)
Moc děkuji Michio !!! ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 25. července 2012 v 18:28 | Reagovat

Eeej XD som pozerala aj ten predchádzajúci rozhovor ,a zdá sa mi to ako dosť zaujímavá vec :3

2 Yami-chan Yami-chan | E-mail | Web | 25. července 2012 v 19:01 | Reagovat

Všechny ty rozhovory jsou dost zajímavé ^^ Dneska jsem si přečetla všechny a na všech mě něco zaujalo...Jen tak dál ^^

3 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 25. července 2012 v 19:03 | Reagovat

Woow XD pravdaže by to bolo možné n.n

4 Kayo Kentaro Schiffer Kayo Kentaro Schiffer | Web | 25. července 2012 v 19:15 | Reagovat

Jistě šlo by to. Jak s Lenou nevím, její ninější aktivita je pouze komentování SB.. ale to by nevadilo. Musíš se, ale asi zeptat přímo jí. Na FB nebo ji to řeknu já. Až by jsi to chtěla tak mi napiš přímo do nějakého článku. XDD

Jinak Michio znám a byly jsme dost dlouho SB, ale potom ke mě z nějakého důvodu přestala chodit.. mno... nic. XDD

5 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 25. července 2012 v 19:40 | Reagovat

Pěkný rozhovor :)

6 Lee Scarlett Yukio Lee Scarlett Yukio | Web | 25. července 2012 v 23:15 | Reagovat

Oj, ty tvoje rozhovory s blogery se mi začínají čím dál víc zamlouvat ^^ Aspoň si pořádně počtu a musím uznat, že tato blogerka je taky dost zajímavá ^^ Její blog znám dobře, ale tak nějak tam zajdu jen jednou za čas :D Teď si říkám, že je to asi škoda, tam chodit tak málo..

7 Director Director | Web | 26. července 2012 v 12:46 | Reagovat

Pěkně rozsáhlý rozhovor, přesně takhle má správný vypadat ;) Supr :)

8 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | 26. července 2012 v 18:21 | Reagovat

Michio má úžasný blog a fakt jí obdivuju jak se o něj stará :)
Co se týče Slender mana.. je to fakt něco :D od tý doby nespím s otevřeným oknem Brr :D

9 Miya Miya | Web | 27. července 2012 v 14:26 | Reagovat

Veľmi zaujímavo si toto vymyslela. Ja som sa tiež išla zapojiť do jedného rozhovoru, ale nejak to padlo. Verím, že aj ďalší ľudia s tým budú súhlasiť pretože je zaujímavé čítať názory ľudí, starších odo mňa a skúsenejších :)

10 Saki Saki | Web | 27. července 2012 v 16:01 | Reagovat

Tie rozhovory si čím dalej, tým viac obľubujem ^^ Blog Michio poznám, je zaujímavé čítať si o jej blogových začiatkoch a celkovo o jej názoroch. Treba uznať, že sa o svoj blog vážne príkladne stará ^^

11 ŽuŽiQ-chan *Kiku* Nakano ŽuŽiQ-chan *Kiku* Nakano | Web | 27. července 2012 v 18:09 | Reagovat

awww Michi-senpááái arigatooo ♥
mimochodom, stavím sa s tebou o čo chceš že som vyskúšala viac krúžkov a podobných vecí ako ty xDD aj keď... ani mne nič nejako extra dlho nevydrží >.>

a Blackie~~ ďakujeme ti všetci že s nimi robíš rozhovory ^^

12 Nuun Nuun | Web | 28. července 2012 v 0:22 | Reagovat

Michiiii ^.^ jeden z nejmilejších.
Blízko u srdce.
Zkrátka a jasně, tahle osůbka má něco v sobě co strašně přitahuje.
Ačkoli se svěřila se svou proměnlivostí, tak jen těžko uvěřit jak se to vlastně má, při prozkoumání jejího blogu. A tlačítko ˝smazat blog˝ bych jí tam s veškerou láskou nejraději vygumovala. Já která se považovala za znalého otaku, jsem právě díky ní objevila koutky, které rozšířili mé obzory po všech stránkách. Kvalitní blog s nedocenitelnou admintkou. To je pro mě Michio .)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Just because you really like a character.
Doesn't mean you're going to cosplay them well.


Obrázky čerpám z:
DeviantArt
Zerochan
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube