Big Bang - Info

6. března 2012 v 9:13 | Black* Rock Shooter
Big Bang je korejská skupina složená z pěti nadaných mladých tanečníků a zpěváků (rapperů). Skupina se zaobírá hlavně hip-hopem, popem a částečně rapem. Samozřejmě svá vystoupení oživují tancem s dokonalými choreografiemi. Skupina je pod korejskou společností YG Entertainment. To ale není všechno, mají podepsanou smlouvu i s japonskou společností Universal Music Japan. Členy jsou:

G-Dragon - Leader
Skutečné jméno: Kwon Ji Yong

Tayeang
Skutečné jméno: Dong Young Bae

T.O.P.
Skutečné jméno: Choi Seung Hyun

Daesung
Skutečné jméno: Kang Dae Sung

SeungRi
Skutečné jméno: Lee Seung Hyun

Když se kluci dali dohromady, byli připraveni k debutu. Jejich oficiální debut však předcházel jedenácti dílný dokument, který vydala televizní net-síť M-net. Dokument ukazovat záběry z jejich tréninků a zkoušek a prostě pozadí skupiny. Prvních šest dílů ukazovalo divákům individuální pozadí členů a jejich motivaci k tomu, aby se stali zpěváky (šest dílů proto, že když začínali, tak měli 6 členů, ale Yang Hyun Suk pak nebyl vybrán, při nějaké deváté episodě, jako člen Big Bang). Dokument zobrazoval těžký proces příprav, kde představovali jejich taneční a pěvecké schopnosti. Tento dokument pomohl skupině získat uznání ještě před tím, než by něco vydali. K debutu a všemu ostatnímu patří i výběr jména. Bylo tu mnoho návrhů jako třeba "Apex", "Stump" nebo i "Diamond", později se dohodli na jménu "BIG BANG".


Všechny písně a písně na album napsal sám G-Dragon a určitě musel mít radost, když od fanoušků a kritiků vzešli jen samé pozitivní komentáře. Chvála padla hlavně na písničku "Lies", kterou G-Dragon nejdříve plánoval pro sebe, ale pak se rozhodl, že ji nazpívají se skupinou. Tato písnička jim přinesla velký vzestup, byli s ní na prvních místech a to po mnoho týdnů. Big Bang pak odjeli na Hawaii a natočili tam klip pro písničků "Always" z tohoto mini-alba, klip byl vydán v listopadu 2007. Toto mini-album celkově přineslo Big Bang mnoho slávy, dostali mnoho cen zahrnující například "Nejlepší chlapecká skupina" a "Píseň roku".
Po tomto úspěchu Big Bang prohlásili, že vydají v listopadu nové oficiální album, ale bylo vydáno další mini-album, tentokrát s názvem "Hot Issue". S tímto mini-albem tu byl další úspěch a to s písničku "Last Farewell", která se vyšplhala na první místa v různých internetových žebříčcích. Tento konec roku také přinesl další, druhý, koncert. Tento se nazýval "Big Bang is GREAT" a konal se 28.-30. prosince. Lístky k tomuto koncertu byli vyprodány do 10 minut. Bohužel jeden ze členů byl hospitalizován z vyčerpání a zranění, takže se pozastavily všelijaké propagační akce. Pro první týden nového roku, 2008, byly tedy aktivity pozastaveny a to způsobilo velkou poptávku po jejich doteď vydaných materiálech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mineko M.S. Mineko M.S. | Web | 6. března 2012 v 13:50 | Reagovat

Som rada, že viem aspoň o nich niečo viac x) Mimochodom, na blogu je vyhodnotenie triedenia

2 Lucy Uchiha Lucy Uchiha | Web | 6. března 2012 v 19:56 | Reagovat

G-D je leader? xD Ém ~ No nevěděla jsem kdo je leader, ale G-dy by mě nenapadl xD Jinak jsou užasní ^^ /co dodat/ Možná tak že G-dragon je hodnej že se podělil se skupinou o solovku ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Just because you really like a character.
Doesn't mean you're going to cosplay them well.


Obrázky čerpám z:
DeviantArt
Zerochan
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube