Červenec 2011

Lay (0.2)

31. července 2011 v 20:47 | Black* Rock Shooter |  Laye Blogu
Jop o5 je to tady ^^ kabátek se změnil.
Přece jenom na novym blogu nemůžu mít starý dess.
I když se mi ten předešlý taky moc líbil.
Hlavní důvod proč je tu new dess je te, že sem se nehorázně nudila xD

Na tomto dessu je vlastně jen moje OC postava.
Pěkná že xDD
(Jop taky se mi líbí)

Je v modrých barvách, ptž já modrou miluju ♥
Ještě si k němu udělám nějaké doplňky.


za SB pro Kokoa

31. července 2011 v 14:39 | Black* Rock Shooter |  Ode mě
Prvním SBé (myšleno tohoto blogu)


Seikon no Qwaser - RECENZE

31. července 2011 v 14:06 | Black* Rock Shooter |  Seikon no Qwaser
Děj se odehrává kolem St. Mikhailovi Akademie, ve které byl řiditel Yamanobe Yudai, který zmizel a zanech po sobě svoje dcery Tomo Yamanobe a adoptovanou Mafuyu Oribe.
Jednoho dne obě narazí na šedovlasého kluka Alexandera Nikolaeviche Hella. Téhož večera záhadný kluk zmizí z jejich domu a Mafuyu se ho vydá hledat, ale v kostele ji napadne neznámá osoba.
Před smrtí ji zachrání ten neznámý kluk s Terezou Beria, která ji vysvětlí, že Alexander zkráceně Sasha je Qwaser, který ovládá prvek Železa.
Od této chvíle se měni St. Mikhailovova Akademie na bojiště mezi Qwasery Athose a Adepty. Athos je organizace chránící před světem tajemnou ikonu Tsarytsin Theotokos, kterou chtějí Adepti získat a změnit celý svět podle svého. Každý Qwaser ovládá různý prvek a zvětšuje svojí sílu pomoci zázračné tekutiny Soma, která je obsažená v ženských prsách.
SOMA je druh mléka a energie, které Qwaser vysává z ženských prs. Každý Qwaser má svou Marii, která mu dodává SOMA, kdykoli si řekne.

Black Rock Shooter - RECENZE

31. července 2011 v 13:31 | Black* Rock Shooter |  Black Rock Shooter
Začínáme pohledem na dvě bojující dívky s šachovnicovým pozadím. Mlčí a jen nárazy meče o meč se roznáší místností...

Příběh se nám točí kolem dvou zajímavých dívek. Mato a Yomi. Mato začne chodit na novou školu a hned první den potká vysokou dívku se kterou bude následně ve stejné třídě. Mato se s ní snažit skamarádit a tak na ní promluví jako první, zjistí že dívka se jmenuje Yomi a že bydlí nedaleko od ní. Stanou se z nich kamarádky, většinu času tráví spolu a časem se jejich vztah prohloubí v nejlepší přátelství. Vědí o sobě všechno, všechno spolu podnikají.. vždy a všude spolu. Mato se rozhodne chodit do basketbalového kroužku a poprosí Yomi aby šla taky, jenže Yomi basket moc nezajímá a tak se rozhodne pro jiný sport. Výhodu to mělo, obě je oddělovala jen síť a tak se měli navzájem pod dohledem. Mato si v týmu ale našla další kamarádku a Yomi se začala cítit odstrčená. Následující školní rok měli obě smůlu, každá byla dána do jiné třídy. Jen mato měla špetku štěstí. Měla tam i svojí kamrádku z basketu. Yomi se začala Mato vzdalovat. Už to nebylo jako dřív, už nebyly jen ony dvě. Byl tam někdo další a to Yomi nesnesla. Jednoho dne se po škole nevrátila domů.
Když jí přijde zpráva od Yomi je hned veselejší, ale zpráva zní že se něco pokazilo a její zpráva nebyla doručena.
Mato se rozhodne jít na jejich společné místo a doufá, že tam bude. Jediné co tam najde je přívěšek na mobil, který ona sama Yomi dala. Rozbrečí se a přeje si aby mohla Yomi najít a nebo jí nějak pomoci.
Druhá etapa příběhu - Vnitřní svět. Na scénu nastupuje Black Rock Shooter a Dead Master. Jinak řečeno vnitřní svět Mato a Yomi. Začne boj. Dead Master se pokouší zabít BRS a stejně je to naopak. Jenže je tu jedna věc, kterou by chtěla BRS vykonat než se jí zbaví.. Ale vlastně jen chce osvobodit Yomi od Dead Master. To se jí podaří.

Fairy Tail - RECENZE

31. července 2011 v 13:17 | Black* Rock Shooter |  Fairy Tail
Království Fiore je stabilní, neutrální země se 17 miliony obyvateli.
V zemi existuje několik desítek cechů. Ovšem nikoliv řemeslných nýbrž kouzelných.Magie je naprostou samozřejmostí a tak cechy dostávají každý den nové a nové zakázky. Od zabíjení monster až po získávání artefaktů.

Lucy je čarodějka (mág), která pomocí klíčů odemyká mystické brány a přivolává tak na pomoc znamení zvěrokruhu.
Natsu je jeden z "Dragon Slayerů". Jeho mocí je ovládání ohně, sám je proti ohni imuní. Natsu byl vychován drakem Igneelem. Po jeho boku je neutále veselý Happy, který pochází z rodu létajících koček.
Gray je ledový mág. On a Natsu se neustále haštěří a hádají, kdo je silnější. A také má jednu "úchylku" nerad nosí oblečení a tak jak jen to jde pobíhá kolem jen v trenkách.
Erza je nejsilnější a jedna z nejoblíbenějších žen a mágů. Každý se jí bojí, ale je to dobrá duše. Díky své moci může měnit oblečení (zbroj) a i své doplňky jak jen potřebuje.

Podaří se Lucy stát se členem nejslavnějšího, nejlepšího a také nejdestruktivnějšího cechu v zemi. Fairy Tail. Zde spolu s třemi dalšími mágy nakonec utvoří tým, a společně plní mise.


Nana - RECENZE

31. července 2011 v 13:12 | Black* Rock Shooter |  Nana
V 16 se zamilujete do kohokoli.
V 17 potkáte někoho zajímavého.
Když je vám 18 už jste láskou zklamaní.
O 19 narozeninách si říkáte, že jste konečně našli své druhé já.
A v den, kdy je vám 20 chcete začít úplně od začátku, ale někde uvnitř víte, že na vás někdo čeká.

Ve vlaku, který se na své cestě do Tokya zastaví kvůli sněhové bouři, se setkávají dvě dívky.
Nana Komatsu (Hachi), milé děvče s pozoruhodným talentem zamilovat se na první pohled, a Nana Osaki, zpěvačka z punkové kapely BLACK STONES (Blast), jež má před sebou ještě dlouhou cestu, aby se dostala mezi hvězdy svého oboru. Během konverzace zjišťují, že mají společného více než jen jméno, v japonštině také symbolizující nešťastné číslo sedm. Po několika dnech se dívky setkávají znovu, tentokrát v bytě, jehož dveře krášlí cedulka s číslem 707. Ve prospěch společných zájmů se v bytě ubytují obě.

Dvě dívky.

Obě se jmenují Nany a obě přijíždějí jednoho zimního podvečera stejným vlakem do Tokya. Jedna si chce splnit sen a stát se světově uznávanou zpěvačkou, druhá přijíždí za svým přítelem. Osud je po několik dnech svede znovu dohromady a ony skončí ve společném podnájmu.
Od té chvíle se jejich život změní a začne ubírat směrem, jakým asi ani jedna z nich nečekala strhávajíc je do víru přátelství, zrady a lásky.

Yu Yu Hakusho - RECENZE

31. července 2011 v 13:08 | Black* Rock Shooter |  Yu Yu Hakusho
Hlavním hrdinou je středoškolák Yusuke Urameshi. Jeho příběh začíná v momentu, kdy zemře.
A to za události, kdy nečekaně zachránil dítě.
Jakmile si rychle uvědomil, že je duch, tak milá a krásná Botan ho v tom potvrdila. Zároveň mu sdělila, že zemřel zbytečně, že by to ten malý klouček přežil bez jediného škrábnutí. A s tímto ho odvedla do světa duchů, kde se dozvěděl, že má možnost opět obživnout.
Když se bude starat o vajíčko tvora duší a podle toho, co se z něho vyklube se rozhodne, zda přežije nebo ne. A tak začíná jeho dlouhá cesta a plno problémů.
A hned jedním z nich je, jak zařídit, aby po jeho pořbu nebyla zpopelněno jeho tělo. Botan, jako jeho průvodce světem duchů, mu prozradí, že smí vstoupit doi snů lidí a tam vyřídit vzkaz. Yusuke si vybral dívku Keiko, kterou zná už od svých dětských let a ikdyž si to nechtěl přiznat, má ji velice rád. Ta to nakonec i vyřídí Yusukeho mamce, ale ta už na jeho těle poznala, že žije či bude žít. Zrůžověly mu tváře a bilo srdce.

Od té doby Keiko pečovala o Yusukeho bezvládné tělo. Někdu mu ale nepřál - žhář, který v té době řádil si právě byvrat dům s Yusukeho tělem. Keiko to zjistila včas a vrhla se do zuřivého ohně, jen aby zachránila Yusukeho. Oheň je ale zlostný a jen tak někoho nenechá projít. Yusuke, který to celé pozoroval, chtěl za každou cenu Keiko zachránit. V tom se objevil Koenma (syn vládce Světa Duchů) a prozradil mu, že když vhodí to své vejce do ohně, tak Keiko bude moct v klidu projít, ale on už se nevrátí do světa lidí. Yusuke neváhál a svůj život vyměnil za život Keiko.

Jelikož vše vypadalo beznadějně, tak tento čin mu zajistil cestu na zpět. Jediné, co se musí stát je, že ho někdo musí políbít dřív než odbije půlnoc (a Yusuke bude v tu chvíli celý zlatý). Řekl to všem, kterým mohl. Jediná Keiko to pochopila, tak jak by měla. Ale opět byla smůla na staně Yusukeho - Keiko zrovna onemocněla maminka, ale s pomocí Botan to Keiko jen tak tak stihla...
Když už byl zase mezi živími, tak si vyšel ven a zrovna potkal jednu bandu, která vydírala Kuwabaru (kluk, který se snažil marně přeprat Yusukeho). Rozhodne se, že ty bídáky zmlátí ( a tím i pomůže Kuwabarovi). V tom zjistí, že vidí něco zvláštního - nějakou malou potvoru. Jde za tím až to chytí. Najednou se objeví Botan a řekne mu, že se stal Detektivem Světa Duchů a tak začíná jeho dlouhé dobrodružství plné bojů, přátel a nepřátel i vtipných scén.

Fullmetal Alchemist - RECENZE

31. července 2011 v 13:00 | Black* Rock Shooter |  Fullmetal Alchemist
Když chceme něco získat. Musíme něco ve stejné hodně obětovat. To je první zákon alchymie.

Ve světě FMA (paralelní odraz naší reality) je Alchymie věda! Má jasně stanovená pravidla (nejdůležitějším je princip "Ekvivalentního obchodu - Touka Koukan", v praxi to znamená, že bez toho aniž bys něco daroval, nemůžeš nic na oplátku obdržet). Některá se sice dají porušit, ale přísný trest čeká všechny kdo se o to pokusí...

Je Brána, je Pravda a je Alchymie... Je smrt a je touha po životě. Je bolest a Kámen mudrců... Jsou lidé, jsou homunkulové a jsou chiméry... Ale především jsou dva světy. Z jednoho do druhého lze vstoupit Bránou, při průchodu lze vidět Pravdu a jen v jednom světě pracuje Alchymie... Lidé trpí bolestí a Kámen mudrců jim možná může pomoct... Lidé si myslí, že řídí svět, homunkulové jej řídí doopravdy a chiméry jim slouží... Kdo ví příliš, a není žádoucí, musí zmizet. A kdo je nadaný, měl by svůj talent poskytnout těm, kteří o něj stojí.
Autor recenze: Psiren

Soul Eater - RECENZE

31. července 2011 v 12:52 | Black* Rock Shooter |  Soul Eater
ZDRAVOU LIDSKOU DUŠI JE MOŽNÉ NALÉZT VE ZDRAVÉ MYSLI A VE ZDRAVÉM TĚLE.

Kdysi dávno v minulosti, existovaly temné bytosti - takzvaní Kishinové. Živili se lidskými dušemi. Pak ale hrozba v podobě Kishinů byla poražena a nyní je vše v pořádku.


Aby se nezrodili noví Kishinové má za úkol Shibusen. Zde se vyučují mladí technici (uživatélé) a jejich zbraně. Každý jedinec který je zbraň má dvě podoby. Lidskou podobu, a podobu zbraně. Technici a jejich zbraně mají za úkol pochytat 99 zbloudilých lidských duší (zárodků Kishinů) a jednu duši čarodějnice. Pokud u "sběru" duší udělají chybu, musí začít sbírat duše od začátku. Ony duše pak technikova zbraň "pozře" (sní). Když zbraň sní 99 duší zárodků Kishinů a jednu duši čarodějky, stane se z něj Kosa Smrti (Death Scythe) a také zbraň Shinigamiho-sama.


Celé anime se točí kolem tří hlavních techniků a jejich zbraní, což jsou Maka Albarn a Soul Eater, Black Star a Tsubaki, a nakonec Death the Kid s Liz a Patty. V celém anime se objeví samozřejmě mnohem více techniků a jejich zbraní jako jsou např. učitelé Shibusenu Sid-sensei, Dr. Stein a také další studenti. Mladí technici bojují proti zárodkům Kishinů a čarodějnicím. Najdou se ale horší nepřátelé jako čarodějnice Medusa, další čarodějnice Arachne a v naposlední řadě samotný Kishin jménem Asura.


Bleach - RECENZE

31. července 2011 v 12:45 | Black* Rock Shooter |  Bleach
Je to příběh o chlapci, který už od mala výdává duchy... Jednoho dne mu oknem do pokoje vstoupí shinigami - bůh smrti - který má za úkol ničit zlé duchy - Hollow...

Ichigo Kurosaki bude v šoku stejně jako shinigami... Normální lidé je totiž nevidí... Shinigami nese jméno Rukia Kuchiki... V boji proti Hollow se ale Rukia zraní a nebude schopná boje...
Rozhodne se pro jedinou možnost jak Hollowa zničit a zachránit nevinné... Předá svou moc Ichigovi a ten se tím pádem stane zástupcem shinigami... Ichigo nakonec onoho Hollowa zničí, ale protože Rukia mu předala svou moc shinigami nemůže se vrátit do Soul Society (místo kde se nacházejí zemřelý a shinigami) a musí zůstat ve světě živých než nabide svých původních sil...
Ale to co Rukia udělala se nelíbí ostatním shinigami a chtějí jí za to co udělala potrestat...

Vyšlou pro ni tedy kapitána 6. DIVIZE Byakuyu Kuchikiho (adoptivní bratr Rukii) a podkapitána 6. DIVIZE Renjiho Abaraie (přítel z dětství)... Ti jí vezmou do SS aby byla následně potrestána...
A právě v tuto dobu se Ichigo spolu se svými spolužáky (Orihime Inoue, Sado Yasotora alias Chado a Ishida Uryuu) u kterých se projevila vysoká duševní energie a nové síly vydávají zachránit Rukiu a přivést jí zpět...

To je jen jedna z mála věcí co Ichigo prožije... Na jeho cestě shinigami ho potká spousta nepřátel, ale i nových přátel...

Obrázky čerpám z:
Google

Videa jsou samozřejmě z Youtube

Články na Téma Týdne, Úvahy, povídky a recenze spadají pod Autorská práva.